Łukasz Kulik i KWW Ostrołęka dla Wszystkich | Strefa Edukacji
21591
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-21591,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.5,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive
same piktogramy ikony-14
Bezpłatna nauka pływania

Wzorem sąsiednich gmin wprowadzimy bezpłatną naukę pływania dla najmłodszych. Będzie się to odbywało w ramach dodatkowych zajęć szkolnych, a dzieci wraz z opiekunem będą dowożone i odbierane bezpośrednio z basenu. W starszych rocznikach zajęcia na basenie zostaną wprowadzone jako jeden z elementów wychowania fizycznego, również pod nadzorem nauczyciela.

Posiłki za złotówkę w przedszkolach

Największym kosztem ponoszonym przez rodziców są opłaty za posiłki w przedszkolach miejskich, dlatego zmniejszymy opłaty z tego tytułu do przysłowiowej złotówki. Dodatkowo wydłużymy bezpłatny okres pobytu dzieci w przedszkolach do 8 godzin dziennie, co już przy jednym dziecku pozwoli każdej rodzinie zaoszczędzić ok. 1.5 tysiąca złotych rocznie.

same piktogramy ikony-13
same piktogramy ikony-42
Dopłaty do zajęć dodatkowych

Dzięki środkom zewnętrznym wprowadzimy kompleksowy program zajęć dodatkowych. Dzięki temu, uczniowie szkół wszystkich szczebli, będą mieć bezpłatny dostęp do zajęć poszerzających ich wiedzę oraz rozwijających pasje i zainteresowania. Nauczyciele natomiast, zyskają możliwość uzyskania dodatkowego wynagrodzenia.

Stomatolog w szkole

Realizację tego programu rozpoczniemy od kompleksowych badań dentystycznych i określenia skali problemy w szkołach. Posiadając takie dane zdecydujemy, czy w każdej szkole powstanie gabinet dentystyczny, czy tańszym rozwiązaniem będzie zaproponowanie rodzicom bonów zdrowotnych uprawniających do  leczenia w gabinetach prywatnych.

same piktogramy ikony-12
same piktogramy ikony-34
Stypendia dla najlepszych

Wprowadzimy nowy system stypendialny dla najlepszych uczniów w Ostrołęce. Ujednolici on kwoty i zamiast jednorazowego świadczenia, będzie wspierał ich rozwój przez cały rok. Dodatkowo wprowadzimy fundusz studencki, w ramach którego absolwenci naszych szkół średnich będą mogli otrzymać od miasta pożyczkę na sfinansowanie kosztów utrzymania przez cały okres studiów, wypłacaną w formie miesięcznych przelewów na konto.

Nowe przedszkole i żłobek

Przepełnione szkoły i przedszkola są efektem zaniedbań w zakresie rozbudowy bazy lokalowej. Mamy świadomość iż niezbędna jest budowa co najmniej dwóch nowych przedszkoli. Pierwsze z nich powstanie na terenie osiedla Centrum, a drugie – ze żłobkiem – na terenie dawnej komendy Policji przy ul. Kościuszki. W efekcie zmniejszy to problem zmianowości w szkołach podstawowych i dostosuje system edukacji do oczekiwań rodziców.

same piktogramy ikony-40