W budynku dawnego kasyna stworzymy Centrum Aktywności Seniorów, w którym będzie funkcjonował dom dziennego pobytu seniora wraz z salą do zajęć rekreacyjnych i rehabilitacyjnych. Stanie się ono siedzibą Rady Seniorów i innych organizacji ich zrzeszających. Będzie miejscem wykorzystywanym przez kluby seniora do organizacji spotkań integracyjnych i wszelkich innych form aktywności.
Największym problemem obecnie funkcjonującego Uniwersytetu III Wieku są wysokie opłaty za zajęcia dla słuchaczy, od 25 do 100 złotych za dany przedmiot miesięcznie. Dlatego obniżymy je o 50% i rozszerzymy liczbę zajęć o uzgodnione ze słuchaczami tematy. Do czasu stworzenia Centrum Aktywności Seniorów bezpłatnie udostępnimy słuchaczom sale OCK do organizacji różnych spotkań.
Wprowadzimy Kartę Seniora ze zniżkami na różnego rodzaju usługi, takie jak basen i kino, a także rabatami w wybranych sklepach (tak jak ma to miejsce z Kartą Wielkiej Rodziny), po to by aktywni seniorzy mogli brać udział w życiu społecznym miasta.
Chcemy wykorzystać wiedzę i umiejętności wielu seniorów, którzy mimo przejścia na emeryturę, ciągle są w stanie pomóc wielu osobom. Dlatego uruchomimy projekt „Złota Rączka”, który pozwoli wszystkim mieszkańcom korzystać z ich doświadczenia. Podstawą programu będzie stworzenie Spółdzielni Socjalnej, by seniorzy współdecydowali o tym, jak ten program ma wyglądać.
Program „Lato dla Seniora”, dzięki współpracy instytucji miejskich i zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych, będzie w okresie letnim oferował seniorom możliwość spędzenia wolnego czasu na powietrzu. Chcemy wykorzystać istniejące pomieszczenia i tereny ogrodów do organizacji spotkań integracyjnych na świeżym powietrzu.
W Ostrołęce z każdym rokiem przybywa seniorów, dlatego wprowadzimy program opieka 75+, którego zadaniem jest pomoc seniorom w miejscu zamieszkania i monitorowanie ich sytuacji zdrowotnej. Nowo zatrudnieni asystenci seniora będą odwiedzać ich raz na dwa tygodnie, sprawdzać stan zdrowia i w razie potrzeby pomagać w załatwianiu różnych spraw.