Łukasz Kulik i KWW Ostrołęka dla Wszystkich | Strefa Wypoczynku
21597
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-21597,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.5,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive
same piktogramy ikony-19
Park i nabrzeże nad Narwią

Co cztery lata, przed wyborami, każdy z kandydatów mówi o zagospodarowaniu terenu nad Narwią. Po czterech latach okazuje się, że dalej go nie ma. Dlatego naszym priorytetem będzie w pierwszej kolejności budowa parku przy ul. Warszawskiej. Ten park, wraz z tężniami solankowymi i promenadą po drugiej stronie rzeki stanie się wizytówką Ostrołęki.

Program „Zielone Miasto”

Obecnie miasto stawia na beton. Wycina drzewa, a w ich miejsce buduje infrastrukturę, zaś jak wyglądają nowe nasadzenia, możemy zobaczyć na obwodnicy. „Zielone Miasto” to koncepcja budowy chodników, ulic i skwerów z wykorzystaniem istniejącej zieleni oraz zwiększenie ilości nowo nasadzanych drzew po to, by powstały tzw. zielone korytarze, czyli naturalne bariery antysmogowe.

same piktogramy ikony-20
same piktogramy ikony-03
Bezpłatne linie „eventowe”

W naszym regionie jest szereg imprez kulturalnych o dużej popularności, np. Miodobranie w Myszyńcu czy Grzybobranie w Długosiodle. Chcemy we współpracy z tymi gminami utworzyć bezpłatne linie „eventowe”, które zapewnią wszystkim chętnym dojazd bez konieczności posiadania auta. Dzięki temu zwiększymy liczbę atrakcji dostępnych dla naszych mieszkańców w ciągu roku.

RODy z prądem

Rodzinne Ogrody Działkowe to dla wielu mieszkańców miejsce do wypoczynku i relaksu. Największą niedogodnością jest dla nich brak prądu, dlatego miasto podejmie się realizacji tego przedsięwzięcia. Dzięki temu będziemy w stanie zamontować dodatkowe oświetlenie w alejach a w przyszłości zainstalować monitoring miejski.

same piktogramy ikony-21
same piktogramy ikony-33
Nowoczesne parki miejskie

W Ostrołęce mamy jeden park miejski, który jest zaniedbany, mimo iż od wielu lat przygotowana jest dokumentacja dotycząca jego remontu. My to w końcu zrobimy. Dodatkowo zwiększymy powierzchnię placów zabaw, odnowimy fontannę i stworzymy miejsca do wyprowadzania czworonogów. Chcemy również by powstał co najmniej jeden nowy park na osiedlu Centrum.

Rozrywka dla mieszkańców

Dobre warunki do życia, to nie tylko niskie koszty utrzymania, czy ładne otoczenie, ale również miasto które proponuje ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. Sylwester czy Dni Ostrołęki to za mało, dlatego w ramach budżetu obywatelskiego będziemy zachęcać kreatywne osoby do realizacji interesujących wydarzeń o charakterze rozrywkowym.

same piktogramy ikony-37