Smak wody w Ostrołęckich kranach pozostawia wiele do życzenia. By go poprawić musimy w pierwszej kolejności dokonać modernizacji istniejących linii wodociągowych i wymienić ciągle istniejące rury azbestowe. Następnie zmienimy proces uzdatniania wody z chlorowania na ozonowanie, wprowadzając jednocześnie nowoczesne technologie filtrowania i dezynfekcji wody pitnej.
Zimą jesteśmy narażeni na smog, co wynika z rozpoczęcia sezonu grzewczego. By skutecznie realizować program wymiany przestarzałych pieców grzewczych, powołamy asystentów projektu, którzy pomogą przygotować niezbędną dokumentację. Natomiast w ramach budżetu miasta stworzymy fundusz celowy, który dzięki pożyczkom, pozwoli sfinansować wymianę pieca, przed otrzymaniem dotacji zewnętrznej.
Łączna opłata za wodę i ścieki w Ostrołęce (9.99 brutto) jest wyższa niż w Warszawie (9.85 brutto) czy Białymstoku (7.28 brutto). Dzięki pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych na rozbudowę i modernizację istniejących linii wodociągowych zmniejszymy koszty funkcjonowania OPWiK, co pozwoli na obniżenie opłat i dodatkowe oszczędności w portfelach mieszkańców.
Brak miejsc postojowych oraz ich jakość jest problemem wielu lokalnych wspólnot i spółdzielni. Dlatego oprócz dalszej rozbudowy parkingów w ramach budżetu obywatelskiego, wytypujemy kluczowe lokalizacje miejskich stref parkowania, w których powstaną nowe podziemne parkingi, a nad nimi boiska sportowe i tereny do rekreacji.
W ramach budżetu obywatelskiego, przypisanego do każdego osiedla, miasto regularnie będzie przedstawiać i realizować tego typu inwestycje wspólnie z mieszkańcami wszystkich osiedli. Razem z mieszkańcami opracujemy program rozwoju osiedli w zakresie budowy dróg, chodników i placów zabaw, który wskaże konkretne daty realizacji tych przedsięwzięć.
W Ostrołęce śmierdzi od zawsze, co jest negatywną wizytówką naszego miasta. Mimo iż technologia idzie do przodu, powstają bezwonne spalarnie śmieci, to u nas ten problem pozostaje nierozwiązany. Zachęcimy największe zakłady pracy do inwestycji likwidujących uciążliwości. Miasto ma możliwość pośredniego finansowania takich działań, np. zwalniając firmę z podatku od nieruchomości w wysokości odpowiadającej 50% kosztów jej zrealizowania.