Łukasz Kulik i KWW Ostrołęka dla Wszystkich | Strefa Rekreacji
21595
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-21595,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.5,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive
same piktogramy ikony-22
Rozbudowa stadionu

Rozbudowę stadionu będziemy prowadzili etapami. Na początku wymienimy bieżnię lekkoatletyczną, rozbiegi do skoku w dal i wzwyż oraz rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i oszczepem. W tym samym czasie wybudujemy w miejscu tzw. „żylety” nową trybunę pod którą będą znajdowały się szatnie dla zawodników i magazyny klubowe. Kolejnym etapem będzie budowa boiska trawiastego w sąsiedztwie istniejącego „sztucznego”, które na zimę będzie przykrywane balonem.

Ścieżki rowerowe

Brak długofalowej koncepcji rozwoju ścieżek rowerowych doprowadził do sytuacji w której są one budowane po kawałku, i nie tworzą spójnej sieci. Dlatego na początku połączymy istniejące trasy z drogami wylotowymi z miasta po obu stronach rzeki. Dalej, na bazie istniejących dróg gruntowych, zaproponujemy mieszkańcom ciekawe trasy wycieczkowe.

same piktogramy ikony-23
same piktogramy ikony-24
Dostęp do obiektów

Zapewnimy otwarty dostęp wszystkim mieszkańcom i klubom sportowym do obiektów w naszym mieście za symboliczną opłatą, dzięki czemu zwiększymy ofertę zajęć sportowych dostępnych dla każdej grupy wiekowej. Dodatkowo będziemy motywowali kluby, by szerzej propagowały swoją działalność, poprzez treningi i zajęcia otwarte dla wszystkich chętnych.

Przejrzysty podział środków

Wprowadzimy przejrzysty podział środków, którego podstawą będzie jawność wniosków o dofinansowanie. Wydział sportu będzie rozdzielał środki na sport dziecięcy i młodzieżowy, a wydział promocji będzie odpowiadał za sport seniorów. Chcemy ujednolicić kwoty wsparcia, w zależności od grup wiekowych, oraz tego czy jest to sport zespołowy czy indywidualny.

same piktogramy ikony-01
same piktogramy ikony-39
Sport amatorski

W naszym mieście coraz prężniej działają stowarzyszenia zrzeszające miłośników różnych dyscyplin, np. biegania czy kolarstwa. Te oddolne inicjatywy również wymagają naszego wsparcia, gdyż oferują mieszkańcom ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. Dlatego damy im możliwość ubiegania się o dotacje na szersze propagowanie swojej działalności.

Basen zewnętrzny

Już w 2014 roku proponowaliśmy budowę w sąsiedztwie istniejącego stadionu kompleksu składającego się z basenu zewnętrznego, parku wodnego i miejsc do leżakowania. Ciągle podtrzymujemy ten pomysł. Uważamy, że szczególnie w okresie letnim będzie on bardzo pożądaną atrakcją, co zresztą widać po funkcjonującym od jakiegoś czasu basenie w Długosiodle. Skoro tam się udało, to u nas taki obiekt również może powstać.

same piktogramy ikony-38