Coraz więcej samorządów wykupuje dodatkowe pakiety świadczeń zdrowotnych dla swoich mieszkańców. My też zaczniemy to robić, np. dofinansowując zakup szczepionek przeciw grypie dla seniorów. Jednocześnie wykupimy dodatkowe świadczenia w tych dziedzinach, w których na wizytę u specjalisty czeka się najdłużej, co doprowadzi bezpośrednio do skrócenia czasu oczekiwania.
Doprowadzimy do powstania w Ostrołęce kompleksu tężni solankowych, które będą rekompensowały mieszkańcom fatalną jakość powietrza i poprawią mikroklimat miasta. Godzinna wizyta w tężni zapewnia tyle samo jodu co trzy dni nad morzem. Poza walorami zdrowotnymi, staną się również, jednym z elementów nowej bazy rekreacyjnej nad Narwią.
Tak jak miasto może wykupywać świadczenia zdrowotne, tak samo może finansować powstanie oddziału okulistycznego w Ostrołęckim szpitalu. Mimo braku oficjalnego kontraktu z NFZ, jesteśmy w stanie sfinansować uruchomienie tego oddziału ze środków miasta i dzięki temu podnieść konkurencyjność naszej placówki w całym regionie.
Nie może tak być, że pacjenci którzy mają zagwarantowany bezpłatny dostęp do służby zdrowia, muszą płacić za parkowanie pod szpitalem. Dlatego, we współpracy z samorządem województwa, doprowadzimy do sytuacji w której będzie on darmowy (ten dla pracowników również).
Wzorem innych polskich miast, chcemy wprowadzić miejskie programy profilaktyki wad postawy, schorzeń wzroku i słuchu u dzieci oraz profilaktyki cukrzycy i kardiologicznej wśród dorosłych. Pozwoli to na szybsze wykrywanie zagrożeń i poprawi stan zdrowia wielu osób.
Chcemy walczyć z otyłością wprowadzając programy informacyjne i żywieniowe, które zwiększają świadomość wśród uczniów, oraz wprowadzić dodatkowe i bezpłatne zajęcia sportowe z różnych dyscyplin. Przywrócimy program corocznych rozgrywek szkolnych i zawodów o Mistrzostwo Ostrołęki, a dzięki zaangażowaniu nauczycieli i klubów sportowych przekonamy młodzież, że warto postawić na sportowy tryb życia.