Łukasz Kulik i KWW Ostrołęka dla Wszystkich | Strefa Zdrowia
21474
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-21474,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.5,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive
same piktogramy ikony-18
Zakup świadczeń zdrowotnych

Coraz więcej samorządów wykupuje dodatkowe pakiety świadczeń zdrowotnych dla swoich mieszkańców. My też zaczniemy to robić, np. dofinansowując zakup szczepionek przeciw grypie dla seniorów. Jednocześnie wykupimy dodatkowe świadczenia w tych dziedzinach, w których na wizytę u specjalisty czeka się najdłużej, co doprowadzi bezpośrednio do skrócenia czasu oczekiwania.

Tężnie solankowe

Doprowadzimy do powstania w Ostrołęce kompleksu tężni solankowych, które będą rekompensowały mieszkańcom fatalną jakość powietrza i poprawią mikroklimat miasta. Godzinna wizyta w tężni zapewnia tyle samo jodu co trzy dni nad morzem. Poza walorami zdrowotnymi, staną się również, jednym z elementów nowej bazy rekreacyjnej nad Narwią.

same piktogramy ikony-16
same piktogramy ikony-17
Oddział Okulistyczny

Tak jak miasto może wykupywać świadczenia zdrowotne, tak samo może finansować powstanie oddziału okulistycznego w Ostrołęckim szpitalu. Mimo braku oficjalnego kontraktu z NFZ, jesteśmy w stanie sfinansować uruchomienie tego oddziału ze środków miasta i dzięki temu podnieść konkurencyjność naszej placówki w całym regionie.

Bezpłatny parking pod szpitalem

Nie może tak być, że pacjenci którzy mają zagwarantowany bezpłatny dostęp do służby zdrowia, muszą płacić za parkowanie pod szpitalem. Dlatego, we współpracy z samorządem województwa, doprowadzimy do sytuacji w której będzie on darmowy (ten dla pracowników również).

same piktogramy ikony-36
same piktogramy ikony-32
Profilaktyka miejska

Wzorem innych polskich miast, chcemy wprowadzić miejskie programy profilaktyki wad postawy, schorzeń wzroku i słuchu u dzieci oraz profilaktyki cukrzycy i kardiologicznej wśród dorosłych. Pozwoli to na szybsze wykrywanie zagrożeń i poprawi stan zdrowia wielu osób.

Walka z otyłością w szkołach

Chcemy walczyć z otyłością wprowadzając programy informacyjne i żywieniowe, które zwiększają świadomość wśród uczniów, oraz wprowadzić dodatkowe i bezpłatne zajęcia sportowe z różnych dyscyplin. Przywrócimy program corocznych rozgrywek szkolnych i zawodów o Mistrzostwo Ostrołęki, a dzięki zaangażowaniu nauczycieli i klubów sportowych przekonamy młodzież, że warto postawić na sportowy tryb życia.

same piktogramy ikony-15